gaziantep escort
Bugun...Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren teklif TBMM’de

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, çalışan emeklilere de 5 bin lira ikramiye verilip verilmeyeceği konusunda, “Kabine sonrası Sayın Cumhurbaşkanımızın bu hususla ilgili bazı taleplerin iletildiğini biliyoruz. Bakanlarımıza bu konuda teferruatlı, ayrıntılı bir çalışma yapılmasını talimatlandırdı. Kanun teklifimizde bu konuda husus yer almıyor” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 24-11-2023 17:30

Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren teklif TBMM’de

Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Antalya Milletvekili Atay Uslu ve Samsun Milletvekili Ersan Aksu ile birlikte kanun teklifine ilişkin açıklama yapan AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, kanun teklifinin 80 maddeden oluştuğunu söyledi. Güler, “Toplam altı madde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızı doğrudan ilgilendiriyor.

Türkiye limanları arasında kabotaj yapan gemilerin kaptanları ve yabancılara ait deniz taşıtlarının sahiplerine uygulanacak idari para cezalarının üst sınırlarının arttırılması, izinsiz yolcu taşımaları ile taşıma haddinden fazla yolcu ve eşya taşınmasının can güvenliği bakımından oluşturduğu tehlikenin yüksek olması ile cezaların artırımı, idari ceza yaptırımlarının caydırıcılığının arttırılması.

655 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında verilen idari para cezalarının arttırılması ve yabancı plakalı taşıtların cezayı ödemeden yurt dışına çıkışına izin verilmemesi de kanun teklifimizde yer alıyor. Hazine ve Maliye Bakanlığımızın Gelir ve Kurumlar Vergisi kanunlarında yer alan yurt dışına verilen mimarlık, mühendislik, yazılım gibi hizmetlerden elde edilen gelirlere sağlanan yüzde 50 kazanç istisnasının tüm mükelleflerden Türkiye’ye getirme şartına bağlı olarak yüzde 80’e çıkarılmasını öneriyoruz.

Sosyal içerik üreticiliği kazanç istisnasının kapsamının genişletilmesini de öneriyoruz. İhracatın teşviki amacıyla dış ticaret sermaye şirketleri ve sektörel dış ticaret şirketleri aracılığıyla yapılan ihracatlarda imalatçı ve tedarikçilere 5 puan Kurumlar Vergisi indirimi veriyoruz” diye konuştu.

Çalışan emeklilere de 5 bin lira ikramiye verilip verilmeyeceği konusundaki soruya ise Güler, “Kabine sonrası Sayın Cumhurbaşkanımızın bu hususla ilgili bazı taleplerin iletildiğini biliyoruz. Bakanlarımıza bu konuda teferruatlı, ayrıntılı bir çalışma yapılmasını talimatlandırdı. Kanun teklifimizde bu konuda husus yer almıyor” cevabını verdi.
Bu haber 88 defa okunmuştur.


Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
84 Okunma
76 Okunma
62 Okunma
60 Okunma
55 Okunma
38 Okunma
35 Okunma
35 Okunma
34 Okunma
34 Okunma
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Türkiye Corona Salgınına Karşı Erken Önlemler Konusunda Başarılı oldumu


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI